STRETNUTIE POD HLADINOU vo štvrtok 29.4.2021 o 19:00

O tom, ako nový koronavírus ovplyvňuje nielen naše životy, ale hlavne naše obľúbené hobby – potápanie, sa porozprávame s Michalom Palkovičom, ktorému v ostatnej dobe novinári prisúdili indiánske meno „Ten čo pitval najviac kovidov“.
Niektoré témy, o ktorých sa budeme rozprávať:
– najčastejšie spôsoby infekcie potápačov
– kde všade sme našli vírus SARS-CoV-2 pri potápaní
– má sa ho potápač obávať ?
– správanie sa po infekcii CoV-2
– vakcinácia a potápanie sa
Maximálny počet účastníkov je 150.

STRETNUTIE POD HLADINOU vo štvrtok 1.4.2021 o 19:00

Dvaja doktori (MUDr. a PaedDr.) českého a slovenského potápania vás prevedú kolobehom svojho potápačského života. Kto ich pozná vie, že obaja sú zárukou vynikajúcej nálady a ich skúsenosti spod hladiny, z expedícií a objavovania sú jedinečné. Tešíme sa na dialóg dvoch legiend o ich ceste od rekreačného potápania k technickému a späť.
Maximálny počet účastníkov je 150.

Link na prihlásenie.

Pozývame vás na ďalšie STRETNUTIE POD HLADINOU vo štvrtok 18.3.2021 o 19:00. Témou bude fotenie pod vodou s TOP českou fotografkou LUCIOU DRLÍKOVOU. Vrelo odporúčame prizvať aj vaše krajšie či nepotápajúce polovičky. Lucka je nielen fotografka svetového formátu pod vodou a nad vodou, ale aj človek s veľkým srdcom a výborná rozprávačka.
Max. počet účastníkov je 150.

https://my.demio.com/ref/keP9CjHIlhKQrIR4?fbclid=IwAR0vOHCMJuVBw6qjkKNOGV2WYV0A0llov7WQ6BSUUDArlOWPkKUkQQW7WAc

Potápate pod ľadom, patríte medzi „ľadových medveďov“, korčulujete sa na ľade alebo sa po ňom či v jeho blízkosti radi prechádzate?
Máte možnosť využiť dlhoročné skúsenosti profesionála, ktorý vám porozpráva aké úskalia ľad skrýva, poradí ako sa im vyhnúť, zodpovie ako pomôcť sebe alebo iným v prípade nehody bez toho aby ste sami seba ohrozili. Tieto a ďalšie témy o prevencii, praktické ukážky a nácvik (samo)záchrany, tiež ako správne poskytnúť prvú pomoc po úspešnej záchrane (pretože vytiahnutím preborenej osoby do bezpečia sa záchrana nekončí) a ďalšie zručnosti vám ponúkame zažiť a učiť sa pod vedením skúseného ERDI inštruktora, vyštudovaného záchranára, dobrovoľníka v Červenom kríži a profesionálneho hasiča npor. Ing. Petra HRIŽA v sobotu 20.2.2021 na niektorom z jazier v blízkosti Bratislavy (bude upresnené v závislosti od podmienok a epidemiologickej situácie).

Na praktický nácvik je vhodné priniesť si suchý oblek alebo iný vám vyhovujúci odev do studenej vody.
Seminára sa môžu zúčastniť aj vaši kamaráti alebo rodina bez nutnosti kontaktu s vodou.
Pre účasť na seminári nie sú potrebné žiadne predchádzajúce skúsenosti.
Cena za seminár aj s praktickým nácvikom je 40 EUR/ pre suchozemcov je 20 EUR.
Na seminár sa prihláste na info@akito-diving.com

Ak máte radi vraky a históriu, pozývame vás na prvé tohtoročné stretnutie z cyklu STRETNUTIA POD HLADINOU.

Našou témou bude ARCHEOLÓGIA POD VODOU – rozprávanie o archeológii pod vodnou hladinou z pohľadu potápačov a archeológov. AKITO DIVING TÍM sa s vami podelí o zážitky z niektorých “podvodných” projektov na ktorých sa zúčastnil a pozve si aj slovenské odborníčky na archeológiu pod vodou Mgr. Miroslavu Daňovú, PhD. z Katedry klasickej archeológie, Filozofickej fakulty Trnavskej Univerzity v Trnave a PhDr. Klaudiu Daňovú, PhD. z Archeologického ústavu SAV v Nitre.

Vzhľadom na aktuálnu epidemiologickú situáciu sa STRETNUTIE POD HLADINOU uskutoční online vo štvrtok 28.1.2021 o 18:00. Prístupové údaje zverejníme v tomto evente.